گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر

★★★ از "زاگرس مهربان" تا "البرز جاودان" با "دوچرخه کوهستان" ★★★

نخستین دوره رقابتهای دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام آبیدر، با کسب مقام قهرمانی توسط حسین زنجانیان از تیم ترافیک تهران در ماده دانهیل پیگیری شد.

به گزارش وب سایت فدراسیون دوچرخه سواری؛

نخستین دوره از مسابقات دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام "آبیدر"امروز پنج شنبه ششم مهرماه به میزبانی هیئت دوچرخه سواری استان کردستان و در شهرستان سنندج در ماده دانهیل به اتمام رسید.

دردومین روز از این رقابتها، 38 رکابزن امروز در ماده دانهیل در پارک آبیدر شهرستان سنندج با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان؛

حسین زنجانیان از تیم ترافیک تهران به مقام قهرمانی دست یافت،آندره جازبیک از تیم باشگاهی "زابژک" اسلووانی دوم شد و طاها قابلی از تیم ترافیک تهران بر سکوی سوم ایستاد.

دیروز نیز درنخستین روز از این رقابتها، 42 رکابزن در ماده کراس کانتری و به مسافت 28 کیلومتر ( هفت دور 4 کیلومتری) در پارک آبیدر شهرستان سنندج با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان؛

پرویز مردانی از تیم ترافیک تهران به مقام قهرمانی دست یافت، فرزاد خدایاری از هیئت دوچرخه سواری سنندج دوم شد و یوسف سیف زاده از هیئت دوچرخه سواری قزوین بر سکوی سوم ایستاد.

در این دوره از رقابتها؛ ( فرهاد عصفوری، قدرت داودی، محمد عسگری، علیرضا مکوندی، ایرج امیرآخوری، مجتبی رحمانی، کامبیز عاشوری، فرهاد خزدوزی، فرهاد یاوریان، مسعود باطنی، جاوید مطلبی، بهرام علی قنبری، مهدی باطنی، محسن سلگی، سهراب درویشی، کوروش دوست، مصطفی امینی، حمید عطاالهی و اردشیر شمشکی) به عنوان داور و آهاب احمدی به عنوان سرپرست اجرایی، حامد ژاله به عنوان دبیر اجرایی و ( حسن صدوقی راد، محمد فراهانی، اکبر کلانتری و محمد فرهمند) به عنوان طراح مسیر حضور دارند.

+ نوشته شده در  دوشنبه 1391/07/10ساعت 2:9 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

Cross Country:

Rank Name Nat. Age Result


1 Parviz MARDANI IRI 30 1:27:55


2 Farzad KHODAYARI IRI 20 1:31:50


3 Yousef SEYFZADEH IRI 29 1:32:23


4 Shahin Homay AGHDAM IRI 26 1:33:21


5 Naser POURHASHEMI IRI 26 1:33:25


6 Faraz SHOKRI IRI 27 1:33:30


7 Mohsen RAMEZANI ALAVI IRI 26 1:34:10


8 Namegh YARI IRI 19 1:37:56


9 Babak ALIZADEH IRI 22 1:38:05


10 Bahram EZAD PARAST IRI 23 1:40:45

Downhill:

Rank Name Nat. Age Result

1 Hossein ZANJANIAN IRI 21 1:46.24

2 Anze ZABJEK SLO 18 1:47.97

3 Taha GHABELI IRI 21 1:50.57

4 Jure ZABJEK SLO 17 1:50.66

5 Amin TAKANDI IRI 23 1:50.91

6 Hossein RAFIEE IRI 23 1:51.66

7 Amin NAJAFI BAZI IRI 23 1:52.75

8 Shaho NASERIKIA IRI 18 1:54.72

9 Vahid ZEINI IRI 19 1:58.00

10 Ramin JAMALI IRI 17 2:00.66

مشاهده لیست کامل نتایج از سایت UCI

+ نوشته شده در  جمعه 1391/07/07ساعت 8:11 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

نخستین دوره رقابتهای دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام آبیدر، با کسب مقام قهرمانی توسط پرویز مردانی از تیم ترافیک تهران پیگیری شد.

به گزارش وب سایت فدراسیون دوچرخه سواری؛
نخستین دوره از مسابقات دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام "آبیدر" از امروز چهارشنبه پنجم مهرماه به مدت دو روز به میزبانی هیئت دوچرخه سواری استان کردستان و در شهرستان سنندج درحال برگزاری است.

درنخستین روز از این رقابتها، 42 رکابزن امروز در ماده کراس کانتری و به مسافت 28 کیلومتر ( هفت دور 4 کیلومتری) در پارک آبیدر شهرستان سنندج با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان؛

پرویز مردانی از تیم ترافیک تهران به مقام قهرمانی دست یافت،
فرزاد خدایاری از هیئت دوچرخه سواری سنندج دوم شد
و یوسف سیف زاده از هیئت دوچرخه سواری آذربایجان شرقی بر سکوی سوم ایستاد.

در این دوره از رقابتها؛ ( فرهاد عصفوری، قدرت داودی، محمد عسگری، علیرضا مکوندی، ایرج امیرآخوری، مجتبی رحمانی، کامبیز عاشوری، فرهاد خزدوزی، فرهاد یاوریان، مسعود باطنی، جاوید مطلبی، بهرام علی قنبری، مهدی باطنی، محسن سلگی، سهراب درویشی، کوروش دوست، مصطفی امینی، حمید عطاالهی و اردشیر شمشکی) به عنوان داور حضور دارند.
                                          
نخستین دوره رقابتهای دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام آبیدر، با حضور تیم های داخلی ( ترافیک تهران، همدان، کردستان الف و ب، قزوین، اصفهان و سیستان و بلوچستان) و تیم های خارجی (لبنان، تیم باشگاهی "زابژک" اسلووانی و گرجستان) در حال برگزاری است.
منبع: سایت فدراسیون
+ نوشته شده در  جمعه 1391/07/07ساعت 8:0 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری، "اوانجلوس دیامانتیدس" از قبرس را به عنوان سرداور نخستین دوره مسابقات دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام آبیدر سنندج معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛
مسابقات دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام آبیدر از پنجم مهر ماه سال جاری به مدت دو روز به میزبانی هیئت دوچرخه سواری استان کردستان و در شهرستان سنندج برگزار می شود.

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری، "اوانجلوس دیامانتیدس" از قبرس را به عنوان سرداور این دوره از مسابقات کوهستان جام آبیدر معرفی کرده است.

                                     

"اوانجلوس دیامانتیدس" از سال 1998 به عنوان داور بین المللی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری (UCI) مشغول فعالیت بوده است.

وی از سال 1975 الی 1979 عضو تیم ملی دو و میدانی یونان بوده و پس از آن در رشته های فوتبال و دوچرخه سواری کوهستان مشغول به فعالیت شد.
و در سال 1994 اولین مسابقه دوچرخه سواری کوهستان را در کشور خود برگزار کرد و سپس به عنوان مسئول بخش کوهستان فدراسیون این کشور مشغول به فعالیت شد.
"دیامانتیدس" در سال 2003- 2004 به عنوان مدیر عملیاتی فنی المپیک آتن نیز فعالیت کرده و در سال 2005به عنوان مدرس برای برگزاری دوره های داوری ملی برگزیده شد.

شرکت در مسابقات دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام آبیدر به عنوان نخستین تجربه حضور وی در ایران محسوب می شود که دیامانتیدس بسیار مایل است که دراین فرصت از تمدن ایران بازدید کند.

منبع:  http://abidar.cfi.ir

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1391/07/05ساعت 4:17 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

رقابت 2 روزه رکابزنان در کردستان-سنندج؛

آغاز رقابتهای بین المللی کوهستان جام آبیدر:

                     

نخستین دوره رقابتهای دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام آبیدر، از فردا به میزبانی هیئت دوچرخه سواری استان کردستان برگزار خواهد شد.

به گزارش وب سایت فدراسیون دوچرخه سواری؛

نخستین مرحله مسابقات دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام "آبیدر" از چهارشنبه پنجم مهر ماه به مدت دو روز به میزبانی هیئت دوچرخه سواری استان کردستان و در شهرستان سنندج برگزار می شود.

در این دوره از رقابتها؛ ( فرهاد عصفوری، قدرت داودی، محمد عسگری، علیرضا مکوندی، ایرج امیرآخوری، مجتبی رحمانی، کامبیز عاشوری، فرهاد خزدوزی، فرهاد یاوریان، مسعود باطنی، جاوید مطلبی، بهرام علی قنبری، مهدی باطنی، محسن سلگی، سهراب درویشی، کوروش دوست، مصطفی امینی، حمید عطاالهی و اردشیر شمشکی) به عنوان داور حضور دارند.


نخستین دوره رقابتهای دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام آبیدر،

با حضور هفت تیم داخلی ( ترافیک تهران، همدان، کردستان الف و ب، قزوین، اصفهان و سیستان و بلوچستان)

و سه تیم خارجی (لبنان، تیم باشگاهی "زابژک" اسلووانی و گرجستان) برگزار خواهد شد.


همچنین اتحادیه جهانی دوچرخه سواری UCI آقای "اوانجلوس دیامانتیدس" قبرسی را به عنوان سرداور این دوره از مسابقات معرفی کرده است.

ترکیب تیم های داخلی شرکت کننده در این دوره از رقابتها، بدین شرح اعلام شد:

در تیم هیئت دوچرخه سواری استان قزوین؛ ( یوسف سیف زاده، ناصر شهبازی، شاهین هما مقدم، بهرام ایزد پرست) به عنوان رکابزن در ماده کراس کانتری و ( اکبر میجوجی، حسین رفیعی، محمد حسینقلی و مهدی اینانلو) به عنوان دوچرخه سوار دانهیل و پیمان خداداده به عنوان سرپرست، ترکیب این تیم را برای حضور در این دوره از رقابتها تشکیل می دهند.

در تیم هیئت دوچرخه سواری استان کردستان؛ ( شاهو نصیری، شایان اشرفی، جاوید محمدی، محمد اردلان) به عنوان رکابزن ماده دانهیل و ( شاهین رضوانفر، سامان محمدی، نامق یاری، میلاد ندری و فرزاد خدایاری) به عنوان دوچرخه سوار ماده کراس کانتری، ترکیب این تیم را در نخستین دوره رقابتهای دوچرخه سواری بین المللی کوهستان جام آبیدر تشکیل می دهند.

در تیم هیئت دوچرخه سواری استان اصفهان؛ (حسین رفیعی، میثاق پرتو، سام نصر، علی یاوری، هادی محمدی) به عنوان دوچرخه سوار و نادرگیویان پور به عنوان سرپرست، ترکیب این تیم را تشکیل می دهند.

در تیم دوچرخه سواری ترافیک تهران؛ ( پرویز مردانی، فراز شکری، محسن رمضانی، محمدرضا انتظاریون) به عنوان رکابزن در ماده کراس کانتری و ( محمدرضا نوری، امین تاکندی، حسین زنجانیان و طاها قابلی) به عنوان دوچرخه سوار ماده دانهیل و مهرزاد بوستانی به عنوان سرپرست تیم ترکیب این تیم را در این دوره از رقابتها تشکیل می دهند. 

منبع: سایت فدراسیون

+ نوشته شده در  سه شنبه 1391/07/04ساعت 11:55 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

با تلاش فدراسیون دوچرخه سواری ایران و هیئت استان کردستان

اولین مسابقه بین المللی کوهستان در تقویم UCI ثبت شد:

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری (UCI) پس از تلاش مسئولان فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان و هیئت دوچرخه سواری استان کردستان با ثبت رسمی اولین مسابقه بین المللی کوهستان با نام "جام کوهستان آبیدر" موافقت کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛

پس از مذاکرات فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان و هیئت دوچرخه سواری استان کردستان با اتحادیه جهانی دوچرخه سواری، مقرر شد اولین مسابقه بین المللی دوچرخه سواری کوهستان با نام" جام کوهستان آبیدر " به نام ایران ثبت شود.

براین اساس اولین مرحله این مسابقه در دو ماده دانهیل و کراس کانتری درتاریخ 5 الی 6 مهرماه سال 1391 در کلاس 3 به میزبانی استان کردستان و شهر سنندج برگزار می شود.
Union Cycliste Internationale (UCI) Website

+ نوشته شده در  سه شنبه 1391/07/04ساعت 11:50 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران ، اين اتفاق تاسف بر انگيز در پي يک درگيري لفظي به وجود آمده و طبق اطلاع ما يکي از ضاربان کارمند ميباشد و البته پليس پس از تحقيقات کامل در مورد جزئيات گزارش خود را اعلام  مي دارد .مهرداد اميني از دوچرخه سواران خوب کشورمان بود که البته سابقه حضور در تيم ملي را ندارد.

طبق اطلاع ما ردر گيري پشت يک دکه در خيابان يازدهم گوهر دشت بوجود آمده و 4 ضارب از يک خانواده هستند.

 لازم به ذکر است مهرداد اميني تک فرزند مي باشد و مادر وي نا بيناست.

سبزه پرور مسئول هيئت دوچرخه سواري البرز در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: درحال پي گيري موضوع از طريق پليس آگاهي هستيم چرا که وي در حال دوچرخه سواري بوده است و اميدواريم قاتل يا قاتلان به سزاي عمل خود برسند.

مجيد مجيد زاده مدير عامل باشگاه تک اسپرت گفت: جسد را تحويل گرفتيم و در حال انجام مراسم خاکسپاري هستيم  مسئولان فدراسيون از من خواسته اند در حال حاضر با احتياط حرف بزنم و صبر کنم تا جزئيات قتل روشن شود اما اين ضايعه را با هيچ جمله اي نمي توان تسکين داد.

تیرماه سال 1390 روح الله داداشی قهرمان چندین دوره مسابقات قویترین مردان ایران و یک دوره مسابقات قهرمانی جهان نیز به دست یک جوان با ضربات چاقو به قتل رسید.


به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران ،‌سه شنبه هفته گذشته با مراجعه خانواده اي به دادگاه و اعلام مزاحمت تلفنی از سوي مهرداد محمد امینی قهرمان 19 ساله کشوری دوچرخه سواری از وي شکایت می‌کنند.
در بامداد پنج شنبه شب در خیابان رستاخیر گوهر دشت طبق قرار قبلی با یکدیگر مواجه شده و پس از درگیری امینی با اين خانواده‌ 4 نفره که پدر و پسر و دو برادر پدر خانواده بودند امینی به قتل می‌رسد و مجرمان خود با 110 تماس گرفته و گزارش کشته شدن امینی را می‌دهند.

با مراجعه پليس به محل حادثه هر 4 مجرم دستگیر شده و هم اکنون در آگاهی استان البرز به سر می‌برند.

بر اساس اين گزارش ، عامل اصلی پدر  55 ساله خانواده شناخته شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

                   

+ نوشته شده در  یکشنبه 1391/06/26ساعت 7:49 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

Mountain Bike test event hailed a success as world’s best riders come to Essex

01 Aug 2011
Thousands of spectators watched the world’s best riders compete in the Hadleigh Farm Mountain Bike International on Sunday 31 July.


Spectators lined the route of the mountain bike course under sunny skies in Essex

As part of the London Prepares series, the event allowed the London 2012 Organising Committee (LOCOG) to test key aspects of its operations in preparation for next year’s Games.

The sold-out event attracted 5,000 spectators who watched 82 athletes compete at the Olympic Games Mountain Bike venue.

Reigning Olympic champion Julien Absalon from France led from the start and went on to win the men’s race. Absalon stormed to the finish line a full one minute and 20 seconds ahead of second placed Christoph Sauser from Switzerland, and one minute and 46 seconds ahead of third place rider Austria's Karl Markt.

In the women's race, Canadian Catharine Pendrel took the gold after finishing 56 seconds ahead of Georgia Gould from the USA. Third place went to Julie Bresset from France who was one minute and 32 seconds behind Pendrel.

Winner Catharine Pendrel praised the Hadleigh Farm course and the spectators: 'I was very happy with how it raced. If there were 80 girls on the course the corners would be a little tricky, but it raced really well and the spectators were awesome.'

Debbie Jevans, Director of Sport at LOCOG, explained how well the event had gone: 'This was an incredibly successful event. Putting on a test event is vital for us to test key elements of our operations.

'The event went very smoothly today, but we will still learn from the event and listen and work with the athletes to ensure we deliver the best possible Mountain Bike event at the Games next year.'

Mountain Bike venue on course for the Games

04 Apr 2012
The London 2012 Organising Committee (LOCOG) today announced improvements and alterations to the Mountain Bike venue at Hadleigh Farm in Essex.


The Mountain Bike events at London 2012 take place over the weekend of 11-12 August, the final two days of the Olympic Games.
Following the Mountain Bike test event last July and based on the feedback of riders and the International Federation, several changes have been made to the course.

Parts of the course will be made wider enabling more opportunities for athletes to pass, while new features have been added to increase the technical difficulty of the course.

With the main climb extended, riders will now cover 172 metres of climbing per lap. A new climb has also been added into the start loop, which will be used on the first lap of the races.

Elite athlete feedback
LOCOG Director of Sport Debbie Jevans said: 'These changes to the course have been implemented after feedback from the elite athletes following the test event and from conversations with the UCI.

'We are confident that the London 2012 course remains one of the most technically challenging courses at an Olympic Games, whilst we have ensured that it is as competitive as it can be by increasing the number of places where competitors can pass each other.'

Today also saw Essex County Council and The Salvation Army launch legacy plans for the Hadleigh Farm and Hadleigh Country Park site, including new and improved cycling trails and visitor facilities.

Read the full media release

Cycling – Mountain Bike

Rocky paths, tricky climbs and technical descents will provide plenty of challenges for riders in the Mountain Bike competition.

In Mountain Bike events, riders may carry their own tool kits, and are only allowed to receive outside assistance in dedicated assistance zones should they have any mechanical problems.

Key facts  

Venue: Hadleigh Farm, Essex
Dates: Saturday 11 – Sunday 12 August
Medal events: 2
Athletes: 80 (50 men, 30 women)

Much like BMX, Mountain Biking is a young sport that has risen to worldwide popularity at an amazing rate. Fast, furious and occasionally downright terrifying, the sport developed in northern California during the 1970s. However, it quickly spread from its low-key beginnings and now has a huge following around the globe, which has only grown since its arrival on the Olympic programme in the 1990s.

The basics

Cross-country Mountain Bike competitions at the Olympic Games take place over rough and hilly countryside. All riders start together and must complete a set number of laps of the course, with races lasting around one hour and forty-five minutes for both men and women. There are no heats: for both the men’s and women’s events, all competitors start together, and the first rider to cross the finish line wins the gold.

Bicycles used in Mountain Bike events are built for speed, durability and comfort, no easy task given the variety of terrain. They need to be quick and light enough to aid climbing through uneven terrain, but sturdy and stable enough to handle descents at extreme speeds.

Olympic Mountain Biking, past and present

The first official Mountain Bike World Championships were held as recently as 1990. A mere six years later, cross-country Mountain Biking made its Olympic debut in Atlanta.

At London 2012, the Mountain Bike competition will take place at Hadleigh Farm in Essex. The newly constructed course, built especially for the Olympic Games, will provide a tough test for competitors from all over the world.

Jargon buster

  • Full sus: A mountain bike with both front and rear suspension.
  • Hardtail: A mountain bike with no rear suspension.
  • Kick-out: A technique used to shift the back wheel out to one side into a turn.
  • Pinch flat: A flat tyre caused by hitting an obstacle so hard that the inner tube is pinched against the rim.

See the London 2012 Olympic Games competition schedule

Get involved

Cycling is a great way to keep fit, as well as an environmentally-friendly means of transport.

British Cycling's club development programme, called Go-Ride, is aimed at encouraging clubs to help young cyclists enjoy their cycling in a safe, off-road environment.

For more information, see British Cycling and Union Cycliste Internationale.


منبع:   www.london2012.com/cycling-mountain-bike

+ نوشته شده در  جمعه 1391/01/25ساعت 4:11 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

+ نوشته شده در  سه شنبه 1391/01/22ساعت 7:43 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

درخشش تیم های شاهین و ترافیک در رده بندی تیمی دانهیل

مرحله اول لیگ دوچرخه سواری کوهستان باشگاه های کشور در ماده دانهیل، با کسب مقام قهرمانی توسط تیم شاهین سنندج در رده سنی جوانان و تیم ترافیک تهران در رده سنی بزرگسالان به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛

مرحله اول لیگ دوچرخه سواری کوهستان باشگاه های کشور در بخش آقایان از دوشنبه 21 فروردین ماه به مدت 2 روز و در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان، به میزبانی هیئت دوچرخه سواری استان کردستان و در شهرستان سنندج برگزار شد.

در این دوره از رقابتها در ماده دانهیل 19 تیم در رده سنی جوانان و 19 تیم در رده سنی بزرگسالان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان رده بندی تیم های برتر بدین شرح اعلام شد:

در رده سنی جوانان:

1- شاهین سنندج با 175 امتیاز

2- مقاومت همدان با 167 امتیاز

3- فولاد ماشین نکاء بهشهر با 151 امتیاز

4- عقاب نیروی هوایی با 75 امتیاز

5- هیئت بیجار با 67 امتیاز

6- اطلس الف با 56 امتیاز

7- قروه کردستان با 29 امتیاز

8- سیستان و بلوچستان با 26 امتیاز

در رده سنی بزرگسالان:

1- ترافیک تهران ( الف) با 260 امتیاز

2- ترافیک تهران (ب) با 184 امتیاز

3- شاهین سنندج با 91 امتیاز

4- سیستان و بلوچستان با 89 امتیاز

5- عقاب نیروی هوایی با 76 امتیاز

6- مقاومت همدان با 72 امتیاز

7- فولاد ماشین نکاء بهشهر با 70 امتیاز

8- هیئت بیجار با 29 امتیاز

9- قروه کردستان با 17 امتیاز


رکابزنان فولاد ماشین نکاء و ترافیک تهران قهرمان ماده دانهیل


مرحله اول لیگ دوچرخه سواری کوهستان باشگاه های کشور در ماده دانهیل، با کسب مقام قهرمانی توسط رکابزن تیم فولاد ماشین نکاء در رده سنی جوانان و دوچرخه سوار تیم ترافیک تهران در رده سنی بزرگسالان به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛

مرحله اول لیگ دوچرخه سواری کوهستان باشگاه های کشور از روز گذشته دوشنبه 20 فروردین ماه به مدت 2 روز و در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان، به میزبانی هیئت دوچرخه سواری استان کردستان و در شهرستان سنندج در حال برگزاری است.

در دومین و آخرین روز از این مسابقات، رکابزنان امروز در دامنه کوه آبیدر در ماده دانهیل با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان؛

در رده سنی جوانان:

1- آیدین صرافی از تیم فولاد ماشین نکاء

2- شاهو نصیری کیا از تیم شاهین سنندج

3- داود رئیسی از تیم عقاب نیروی هوایی

در رده سنی بزرگسالان:

1- امین نجفی از تیم ترافیک تهران

2- حسین زنجانیان از تیم ترافیک تهران

3- امین تاکندی از تیم ترافیک تهران

مقام کسب کردند.
منبع سایت فدراسیون: بخش اولبخش دوم

+ نوشته شده در  سه شنبه 1391/01/22ساعت 2:31 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

سکوی نخست کراس کانتری در اختیار مقاومت و ترافیک

مرحله اول لیگ دوچرخه سواری کوهستان باشگاه های کشور در ماده کراس کانتری، با کسب سکوی نخست در رده بندی تیمی توسط تیم مقاومت همدان در رده سنی جوانان و تیم ترافیک تهران در رده سنی بزرگسالان به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛

مرحله اول لیگ دوچرخه سواری کوهستان باشگاه های کشور در بخش آقایان از دوشنبه 21 فروردین ماه به مدت 2 روز و در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان، به میزبانی هیئت دوچرخه سواری استان کردستان و در شهرستان سنندج و در دامنه کوه آبیدر برگزار شد.

در این دوره از رقابتها در ماده کراس کانتری 19 تیم در رده سنی جوانان و 16 تیم در رده سنی بزرگسالان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان رده بندی تیم های برتر بدین شرح اعلام شد:

در رده سنی جوانان:

1- مقاومت همدان یا 242 امتیاز

2- دهگلان الف با 143 امتیاز

3- هیئت تفت با 141 امتیاز

4- شاهین سنندج با 133 امتیاز

5- هیئت قم با 52 امتیاز

6- کندوان چالوس با 32 امتیاز

7- قروه کردستان با 32 امتیاز

8- دهگلان ب با 20 امتیاز

در رده سنی بزرگسالان:

1- ترافیک تهران (الف) با 175 امتیاز

2- ترافیک تهران (ب) با 164 امتیاز

3- دهگلان الف با 128 امتیاز

4- فولاد ماشین نکاء با 123 امتیاز

5- هیئت تفت با 74 امتیاز

6- هیئت بیجار با 71 امتیاز

7- نبروی هوایی عقاب با 63 امتیاز

8- مقاومت همدان با 26 امتیاز

9- خراسان جنوبی با 18 امتیاز

10- اطلس الف با 14 امتیاز

11- سیستان و بلوچستان با 12 امتیاز


همدان قهرمان کراس کانتری جوانان شد


نخستین مرحله از رقابتهای لیگ کوهستان آقایان، با کسب مقام قهرمانی توسط رکابزن تیم همدان در ماده کراس کانتری جوانان پیگیری شد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛

نخستین مرحله از لیگ دوچرخه سواری کوهستان آقایان در رده سنی جوانان، امروز یکشنبه بیستم فروردین ماه به میزبانی استان کردستان ودر شهرستان سنندج برگزار شد.

در این دوره از رقابتها، جوانان رکابزنان در ماده کراس کانتری به یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان؛

کسری قیاسی از همدان به مقام نخست دست یافت، مهدی عابدینی از تیم تفت یزد بر سکوی دوم ایستاد و امین الله ناروئی دیگر نماینده تیم همدان مقام سوم را از آن خود کرد.
منبع: سایت فدراسیون

+ نوشته شده در  سه شنبه 1391/01/22ساعت 2:26 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

رکابزن ترافیک تهران قهرمان کراس کانتری بزرگسالان :

نخستین مرحله از رقابتهای لیگ کوهستان آقایان، با کسب مقام قهرمانی توسط رکابزن تیم ترافیک تهران در ماده کراس کانتری بزرگسالان پیگیری شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛

نخستین مرحله از رقابتهای لیگ کوهستان آقایان در دو رده سنی بزرگسالان و جوانان از صبح امروز دوشنبه 21 فروردین ماه به میزبانی استان کردستان و در شهرستان سنندج در حال برگزاری است.

دقایقی پیش این مسابقات در ماده کراس کانتری و در رده سنی بزرگسالان پیگیری شد که در پایان؛

پرویز مردانی از تیم ترافیک تهران توانست بر سکوی نخست قرار بگیرد، یوسف سیف زاده از تیم ماشین سازی نکاء مقام نایب قهرمانی را از آن خود کرد و مهدی عباس زاده دیگر دوچرخه سوار تیم ترافیک تهران بر سکوی سوم ایستاد.
منبع: سایت فدراسیون

+ نوشته شده در  سه شنبه 1391/01/22ساعت 2:24 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

رکابزنان کردستان بر سکوی قهرمانی کراس کانتری

نخستین مرحله لیگ دوچرخه سواری کوهستان بانوان در رده سنی بزرگسالان، با کسب مقام های برتر توسط رکابزنان استان میزبان به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری:

نخستین مرحله از لیگ دوچرخه سواری کوهستان بانوان در رده سنی بزرگسالان، امروز یکشنبه بیستم فروردین ماه به میزبانی استان کردستان ودر شهرستان سنندج برگزار شد.

در این دوره از رقابتها، رکابزنان در ماده کراس کانتری به یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان؛

سمیرا رحیمی، شادی مرادی و شادی ظاهریانی
از استان کردستان به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.
منبع: سایت فدراسیون

+ نوشته شده در  یکشنبه 1391/01/20ساعت 9:50 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

رئیس کمیته کوهستان: آشنایی با مکان برگزاری مسابقات بین المللی، دلیل اصلی انتخاب کردستان بود

احمدی علت اصلی انتخاب استان کردستان را به عنوان میزبان اولین دوره مسابقات لیگ کوهستان، را آشنایی با مکان برگزاری مسابقات بین المللی "جام آبیدر کوهستان" دانست.


آهاب احمدی رئیس کمیته کوهستان فدراسیون دوچرخه سواری در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون با بیان این مطلب افزود:

مرحله اول لیگ دوچرخه سواری کوهستان باشگاه های کشور از 20 فروردین ماه به مدت 3 روز به میزبانی استان کردستان و در شهرستان سنندج در دو بخش آقایان ( رده سنی جوانان و بزرگسالان) و بانوان برگزار خواهد شد.

وی درباره علت انتخاب استان کردستان به عنوان میزبان مرحله اول لیگ کوهستان تصریح کرد: باتوجه به اینکه اولین دوره مسابقات بین المللی کوهستان تحت عنوان "جام کوهستان آبیدر" مهرماه سال جاری به میزبانی استان کردستان برگزار می شود، به منظور آشنایی بیشتر رکابزنان ملی پوش کشورمان با مکان برگزاری رقابتها و شرایط آب و هوایی استان و برای کسب بهترین نتایج، طبق مذاکرات صورت گرفته با مسئولان فدراسیون مقرر شد اولین دوره مسابقات کوهستان به میزبانی استان کردستان برگزار شود.

وی افزود: اولین مرحله مسابقات لیگ کوهستان، با پذیرش تیم های شرکت کننده در بخش بانوان روز شنبه 19 فروردین ماه آغاز خواهد شد و رکابزنان حاضر در این بخش روز 20 فروردین ماه در ماده کراس کانتری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

احمدی درباره زمان برگزاری رقابتها در بخش آقایان نیز بیان کرد: پس از اتمام رقابتهای بانوان، تیم های شرکت کننده در بخش آقایان نیز بعدازظهر روز یکشنبه 20 فروردین ماه پذیرش خواهند شد و رقابتهای این بخش نیز از بیست و یکم ماه جاری به مدت 2 روز در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان پیگیری خواهد شد.

رئیس کمیته کوهستان درباره مکان اسکان تیم های شرکت کننده در اولین دوره مسابقات لیگ کوهستان باشگاه های کشور یادآور شد: طبق هماهنگی های مسئولان هیئت دوچرخه سواری استان کردستان، مکان اسکان تیم های شرکت کننده در (شهرستان سنندج – فیض آباد- تربیت معلم – بلوکB )همزمان با اجرای مسابقات خواهد بود و اگر تیمی نیز خواهان اسکان زودتر دراین شهرستان بود می تواند به ( باشگاه فرهنگیان واقع در سنندج- خیابان پاسداران- سه راه شال مان) مراجعه کند.

رئیس کمیته کوهستان فدراسیون دوچرخه سواری درباره تخفیف حق عضویت تیم های شرکت کننده در لیگ کوهستان تصریح کرد: به منظور افزایش تعداد تیم های شرکت کننده در رقابتهای لیگ کوهستان باشگاه های کشور، طبق پیشنهاد کمیته کوهستان مقرر شد تیم های شرکت کننده در این مسابقات، از تخفیف 50 % برخوردار شوند که باید شاهد افزایش تعداد تیم های شرکت کننده در مسابقات لیگ کوهستان باشیم.

احمدی درباره زمان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور کوهستان تاکید کرد: با توجه به تقویم اتحادیه جهانی دوچرخه سواری مبنی بر برگزاری مسابقات قهرمانی کشوری فدراسیون های دوچرخه سواری، مسابقات کوهستان این بخش نیز باید تا مرداد ماه سال جاری برگزار شود، که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته مسابقات قهرمانی کشور کوهستان قبل از مسابقات قهرمانی آسیا که اواخر مرداد ماه سال جاری به میزبانی کشور لبنان برگزار می شود، پیگیری خواهد شد.

رئیس کمیته کوهستان درباره اولین رویداد پیش روی این رشته در سال جدید افزود: مسابقات "بیت لیس" ترکیه که از یکم الی سوم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود، به عنوان اولین مسابقه برون مرزی کوهستان محسوب می شود که در تلاش هستیم در صورت فراهم شدن شرایط تیم ملی کشورمان را راهی این مسابقات کنیم.

وی درباره نحوه گسترش فعالیت هرچه بهتر این رشته دوچرخه سواری در سطح کشور بیان کرد: یکی از اقدامات صورت گرفته بسیار مهم کمیته کوهستان در سال 90، انتخاب استان های متعدد به منظور میزبانی مسابقات این رشته ورزشی بود که این امر تاثیر بسزایی در گسترش دامنه فعالیت رشته کوهستان در سطح کشور داشته که امیدوارم در سال جاری نیز با اقدامات صورت گرفته شاهد افزایش فعالیت هیئت های دوچرخه سواری در این رشته باشیم.

احمدی درباره برنامه ریزی کمیته کوهستان برای تیم ملی این رشته در سال جاری نیز تصریح کرد: در صدد هستیم تا با انجام مذاکرات با مسئولان فدراسیون شرایط برگزاری اردوی های متعدد و مقطعی را در استان های مختلف کشور فراهم کنیم، تا علاوه بر فراهم کردن آشنایی رکابزنان با شرایط آب و هوایی متفاوت، امکان گسترش فعالیت هیئت های دوچرخه سواری را در این رشته فراهم کنیم.
منبع: سایت فدراسیون

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1391/01/17ساعت 3:50 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

اولین مرحله از رقابتهای لیگ دوچرخه سواری کوهستان در دو بخش آقایان و بانوان از نوزدهم فروردین ماه به میزبانی استان کردستان و در شهرستان سنندج برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛

اولین مرحله از رقابتهای لیگ دوچرخه سواری کوهستان در دو بخش آقایان در مواد ( کراس کانتری و دانهیل) و بانوان در ماده ( کراس کانتری) از تاریخ 19 الی 21 فروردین ماه به میزبانی هیئت دوچرخه سواری استان کردستان و در شهر سنندج برگزار می شود.

زمان پذیرش تیم های شرکت کننده در این دوره از رقابتهای لیگ کوهستان در بخش بانوان، از ساعت 16 روز شنبه 19 فروردین ماه و زمان پذیرش تیم های شرکت کننده در بخش آقایان از ساعت 18 همان روز در شهرستان سنندج- میدان پادگان- بلوار ارتش- استادیوم 22 گلان خواهد بود.
منبع: سایت فدراسیون

+ نوشته شده در  دوشنبه 1391/01/14ساعت 11:57 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

دلارهاي دولتي كه آزاد فروخته شد ملي پوشان با لباس تيم ملي ايران در فرودگاه خوابيدند
زمان اعزام ملي پوشان دوچرخه سواري به مسابقات قهرماني آسيا در چين كه مرداد ماه گذشته صورت گرفته بود اتفاقات عجيبي رخ داد كه تا به حال پوشيده مانده بود.


به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران اين موضوع كه يك ملي پوش چرا پس از گذشت چندماه اين مسئله را عنوان مي كند برما پوشيده است اما هر چه هست جاي تعجب دارد كه اين اتفاقات چقدر به حيثيت ورزشي و ايران لطمه مي زند صحبت هاي ذيل درد ودل يك ملي پوش است كه اين مسائل را به چشم ديده است.
محمد نوري، ركابزن تيم ملي دوچرخه سواري در گفتگو با خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران گفت: متاسفانه در حال حاضر در موقعيت بسيار بدي بسر مي بريم و اين رشته ورزشي نتوانسته به جايگاه واقعي خود دست يافته و موفق به رسيدن به نتايج و اهداف مورد نظر شود.
طي 10 ساله زمان فعاليتم در اين رشته ورزشي بايد اعلام كنم كه هميشه با اقداماتي كوتاه مدت مواجه بوده ايم و اين مسئله باعث ايجاد مشكلات فراوان در اين رشته شده است اما در طي اين مدت هرگز تا اندازه اي كه در حال حاضر با مشكل مواجه هستيم با موانع جدي مواجه نشده بوديم و اين به دليل سوءمديريت و باند بازي بسيار در فدراسيون است .
* افراد نابلد دركميته كوهستان فعاليت مي كنند
وي در خصوص مسابقات اخير برگزار شده در بخش كوهستان افزود: بايد تاكيد كنم كه متاسفانه به دلايلي مانند ارتباطات فاميلي و خانوادگي در حال حاضر افرادي نابلد در كميته كوهستان فدراسيون دوچرخه سواري مشغول فعاليت هستند كه دانش بسيار پاييني در اين رشته داشته و دائما به نفع تيم هاي قزويني پيش مي روند اين افراد در اقدامي غير حرفه اي و عجيب يك روز مانده به مسابقات اخير كه هفته گذشته برگزار شد مسير مسابقات را تغيير دادند تا ورزشكاران نتوانند به تمرين پرداخته و در نهايت همه چيز به ضرر تيم ترافيك شود اما شرايط بسيار خوب تيم و عملكرد موفق ورزشكاران تيم ترافيك باعث شد تا آنها به اهداف خود نرسند و نتوانند موفق پيش روند و در نهايت تيم ترافيك تهران توانست با پشت سر گذاشتن حريفان به عنوان قهرماني دست يافته و توان بالاي خود را در اين رشته ورزشي به نمايش گذارد.
* پرونده مسابقات چين بايد بررسي شود
نوري در رابطه با كم كاري مسئولان حاضر در فدراسيون در حين برگزاري مسابقات آسيايي چين كه در مرداد ماه سال 90 برگزار شد گفت: متاسفانه در اين رابطه ناگفته هاي فراواني وجود دارد كه من دوست دارم اين مسائل انعكاس يافته و حاضرم سند و مدرك مورد نياز را هم ارائه دهم زمانيكه تيم قرار بود با مساعدت به قهرماني آسيا اعزام شود طبق روال اداري بايد براي اخذ ويزا اين پاسپورت به بخش اداري فدراسيون داده مي شد ولي نكته جالب توجه اين جا بود زمانيكه پاسپورتم را گرفتم ديدم كه مهر يك صرافي روي آن خورده شده است كه بعد از پيگيريهايي كه داشتم متوجه شدم مسئولان كميته كوهستان فدراسيون روي پاسپورت هر ورزشكار كه بطور كلي تعداد آنها به پانزده نفر مي رسيد دو هزار دلار دولتي خريداري كرده و اين مسئله را از ورزشكاران پنهان مي كنند.
نكته جالب توجه تر اين بود كه آنها بدون توجه به اين مسئله با مامور كردن من براي جمع آوري پول از ورزشكاران در فرودگاه به همه آنها دلار آزاد فروختند كه من خيلي خوب به ياد دارم از تمامي نفرات حاضر در تيم رقمي معادل چهارده ميليون تومان گرفتم و به آنها داده تا دلار آزاد خريداري شود و دوباره به ورزشكاران بدهند از آنجائيكه اين اتفاقات قبل از سفر و در فرودگاه انجام مي گرفت ترجيح دادم تا سكوت كنم تا به نفرات اعزامي استرس وارد نشود .
* هزينه خوراك و نقل و انتقال از ملي پوشان گرفته شد
وي درادامه تصريح كرد: متاسفانه در حين اين سفر ما شاهد رفتارهاي بسيار زشت و غير حرفه اي از طرف مسئولان كميته كوهستان بوديم كه از جمله آنها ميتوان به گرفتن هزينه خوراک از ورزشکاران و حتي هزينه نقل و انتقال اشاره کرد.
جالب اينجاست که من در سال 1386 با مسئولين قبلي کميته کوهستان به چين سفر کرده و تجربه حضور بين المللي را داشتم. با توجه به اسناد و مدارک موجود بايد اعلام کنم که هزينه سفر ما در ان زمان خيلي بيشتر از سفردر سال جاري شد ولي زماينکه به کشور باز گشتيم مسئول کميته رقمي معادل پانزده هزار دلار پول اضافه آورده و بقيه را به فدراسيون برگرداند .
**ملي پوشان يک شب در فرودگاه پودمنگ خوابيدند
نوري افزود: در ادامه اين سفر هم در زمان بازگشت به بهانه نداشتن پول و يا صرفه جويي در هزينه ها کاري کردند که ملي پوشان يک شب در فرودگاه پودونگ با لباس تيم ملي خوابيدند و اين در حالي بود که تمامي دوربينها از اين صحنه فيلم برداري مي کردند. حال بايد از اقايان پرسيد چرا وجهه ي ملي را در نظر نگرفته و چنين شرايطي را در تيم فراهم کردند.
*زنگي آبادي مشتاق شنيدن حرفهايم نبود
بعد از برگشتن هم اين مسئله را با زنگي آبادي رئيس فدراسيون در ميان گذاشتم ولي او هيچ اشتياقي براي شنيدن حرفهايم نداشت و جالب اينکه نفرات حاضر در بخش کوهستان هنوز هم با قدرت به کار خود ادامه داده و در راس کار بدون هيچ توضيحي هستند.
*ساکم را به عنوان گروگان گرفته بودند
نوري در ادامه خاطرنشان کرد: زمانيکه داشتيم به مسابقات چين مي رفتيم اين افراد اعلام کردند که فقط دوستاني مي توانند اضافه بار داشته باشند که مقام بياورند و اين در حالي بود که ما فقط مي توانستيم سي کيلو بار حمل کنيم و بيشتر از ان اضافه بار محسوب مي شد.
نکته جالب توجه اينکه فقط وزن دوچرخه من بيست کيلو بود و زمانيکه از ايران براي حضور در مسابقات رفتم کلا 45 کيلو بار داشتم بعد از برگشت هم اعلام کردند که اضافه بار را بايد خود ملي پوشان پرداخت کنند در ادامه هم به دليل اعتراضاتي که کردم ساک من توسط اين افراد به گروگان گرفته شد زيرا من يادم رفت تا اين ساک را بردارم ولي وقتي به دست آنها رسيد حاضر به پس دادن آن نبودند مي گفتند بايد رحمتي معادل سيصد هزار تومان پرداخت کنم زيرا اضافه بار داشته ام من هم در پاسخ گفتم رسيد مربوط به اضافه بار را به من ارائه دهيد تا اين پول را پرداخت کنم ولي هيچ رسيدي در کار نبود و آنها بعد از گذشت چهار ماه سرانجام اين ساک را به من باز پس دادند.
*تا قبل از المپيک اين افراد مي روند
نوري گفت: متاسفانه با شخص گرايي هايي که در اين رشته صورت گرفته است همه ورزشکاران حاضر در اين رشته متضرر شده اند و اين مسئله حتي دامنگير بخش آموزش هم شده است در آخرين کلاس ديگري برگزارشد. براي اينکه جاي افرادي چون من در کلاس پر شود طبق برخوردي غيراصولي پيش رفته و از نظرات مختلف و پيشکسوتان و حتي افرادي که در دوچرخه سواري فعاليت نمي کنند دعوت شد تا در اين کلاس شرکت کنند و مستندات اين موضوع در دست بوده و من مي توانم آن را ثابت کنم.
*با کنار گذاشته شدنم همه چيز تاييد خواهد شد
خيلي خوب مي دانم که بعد از گفتن اين حرفها کنار گذاشته شده و به اردوها دعوت نخواهم شد که اين موضوع خود به تنهايي مهر تاييدي به حرفهايم است و در عين حال مي دانم که اين افراد با اين سياستها مدت زيادي نمي توانند در فدارسيون فعاليت کرده و به کار خود ادامه دهند و حداکثر تا قبل از رقابتهاي المپيک مي توانند سياستهاي غلط خود را در سطحي وسيع دنبال کنند و بزودي زمينه جدايي شان از تيم فراهم خواهد شد.
به نقل از: باشگاه خبرنگاران

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1390/11/19ساعت 8:40 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 


رئیس هیئت دوچرخه‌سواری کردستان خبرداد:
ثبت آبیدر سنندج به عنوان پیست جهانی دوچرخه‌سواری

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت دوچرخه‌سواری کردستان از ثبت دامنه کوه آبیدر سنندج به عنوان پیست جهانی دوچرخه‌سواری خبر داد.

بهروز بافا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار داشت: با توجه به رایزنی‌های انجام شده با فدراسیون دوچرخه‌سواری و همکاری‌های اسپانسر مالی این رشته ورزشی دامنه کوه آبیدر سنندج به عنوان پیست جهانی دوچرخه‌سواری در کشور به ثبت رسید.
وی از این برنامه به عنوان یک رویداد جهانی یاد کرد و افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده توسط هیئت دوچرخه‌سواری کردستان با کمیته یو‌سی‌آی قرار است، مسابقات رشته کوهستان و دانهیل، جهانی و آسیایی سال آینده در پیست‌جهانی کوه آبیدر سنندج برگزار شود.

* برگزاری مسابقات جهانی دوچرخه‌سواری در سنندج

به گفته رئیس هیئت دوچرخه‌سواری کردستان، مسابقات جهانی و آسیایی مهر ماه سال آینده با حضور 14 تیم از کشور‌های مختلف برگزار می‌شود.
باوفا در ادامه با توجه به ثبت ‌آبیدر سنندج به عنوان پیست دوچرخه‌سواری و برگزاری این دوره مسابقات در این استان، گفت: این کار یک بازتاب جهانی را پیش‌رو خواهد داشت و موجب ارتقای صنعت توریسم در استان خواهد شد.

* حضور ورزشکاران کردستانی در مسابقات لیگ باشگاهی کشور

وی به شرکت ورزشکاران این استان در مسابقات لیگ باشگاهی کشور اشاره کرد و گفت: این دوره از مسابقات دی ماه سال‌جاری در تهران برگزار می‌شود، و تیم دوچرخه سواری آقایان استان نیز به این رقابت‌ها اعزام می‌شوند.
رئیس هیئت دوچرخه‌سواری کردستان از حضور شش نفر از بانوان مربی کردستان در آکادمی ملی المپیک کشور خبر داد و افزود: این مربیان به منظور آموزش رشته‌های پیست و جاده به این دوره آکادمی اعزام می‌شوند و زیر نظر مربیان خارجی در پیست آزادی تهران آموزش می‌بینند.
به گفته باوفا، در حال حاضر هیئت دوچرخه‌سواری کردستان در حال پیشرفت و فعال‌سازی بیشتر رشته کورسی بانوان استان است.

به نقل از: فارس نیوز
و : کرد پرس

*پینوشت:

این خبر خیلی مسرت بخش رو همین امروز از دوستم بدیع شنیدم و فورأ روی وبلاگ گذاشتم.
اگر فدراسیون ایران و هیئت کردستان بتونن مسابقات بسیار بزرگ جهانی و آسیایی UCI رو با کیفیت جهانی توی محیط بسیار زیبای آبیدر برگزار کنن، حقیقتأ سنندج به قطب دوچرخه سواری ایران تبدیل میشه و تمام استعدادهای بالقوه ی جونای کردستان که در سطح کشوری باقیمونده میتونه که جهانی بشه. امیدوارم همه همکاری کنن و این فرصت فوق العاده هم مثل همه ی فرصت های از دست رفته ی این مرز و بوم با سنگ اندازی های کینه ورزانه و کاغذ بازی ها و فرصت هایی که همیشه ازاین استان دریغ شده، از دست نره، این بار همه ی ما پشتیبان این حرکت هستیم.

به عنوان اولین حرکت انتشار این خبر خوش میتونه باعث دلگرمی همه ی مسئولان و آگاهی مردم بشه.(عکس هایی بیشتر از کوه آبیدر)، لینک عکسهایی زیبا از مسیرهای آبیدر (ئاویه ر):

http://mahidarham.blogfa.com/post-13.aspx

http://mahidarham.blogfa.com/post-3.aspxبرچسب‌ها: آبیدر, سنندج, دوچرخه سواری, دوچرخه کوهستان, مسیر دوچرخه سواری, ئاویه ر, سنه, دوچرخه سواری در آبیدر, عکس آبیدر
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1390/10/21ساعت 4:9 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

این روزا که امتحان بچه مدرسه ای ها تموم شده،خیابونا پر شده از دوچرخه سوارای کودک و نوجوان و جوان که روح تازه ای به شهر دادن. یعنی کلأ چهره ی ترافیکی شهر  رو زیر و رو کردن!

خوشحالم وقتی می بینم که دوچرخه ی خاک خورده ی تو خونه شون رو با هزار شوق و ذوق میارن تعمیرگاه ها و یه دستی به چرخ و دنده و ترمزش میکشن.رونق دوچرخه فروشی ها هم دیدنیه.
آدم لذت می بره وقتی یه نوجوان رو میبینه که با چه سختی اما با ذوق سرشار با یه تلمبه ی ساده و با کلی عرق ریختن دوچرخه اش رو باد میزنه تا تابستون رو با دوچرخه شروع کنه و لبخند میزنه.
چقدر خوبه که اگه پدر یا مادری میخواد برای بچه اش هدیه بخره، اون هدیه یه دوچرخه باشه.
حالا هرقدر هم که می خواد دوچرخه ساده و ارزون باشه، بازم یه دوچرخه است و هر رکابش کلی خاطره ی شیرین.تفاوتش رو با بازیهای کامپیوتری خودتون مقایسه کنید.

هم فال و هم تماشا

امید که این تب فصلی دوچرخه شروعی باشه برای چهارفصله شدن دوچرخه سواری برای زن و مرد در هر سن و سال با هر طبقه اجتماعی.
برای متحد شدن دل این مردم که روزگاری خیلی پاک و ساده بود.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1390/03/29ساعت 4:0 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

امیدوارم که کم کم این موضوع جا بیوفته که :

هر کسی برای استفاده ی خاص خودش ، دوچرخه ی خاص همون سبک رو بگیره!

وقتی تو شهرین، Urban بخرید. 


وقتی مسافت طولانی رو تو جاده رکاب میزنید و وسایل زیادی ندارین، یه Road بخرید.

اگه مسابقه میدید یه Triathlon بگیرید.

وقتی مسافرت میرید، Touring بخرید.

وقتی کوه سبک میرید،XC (Cross Country)

وقتی کوه متوسط میرید،AM (All Mountain) (Full Suspension)

و اگه کوه خفن میرید DH (Down Hill)l بخرید!

اگه اهل حرکت زدنید BMX یا Trial بخرید.

<=BMX

<=Trial

و نهایتأ اگه تو کار Dirt Jump هستین که دیگه تکلیفتون روشنه!


جدیدأ از این دوچرخه باتری دارها هم ایران اومده که امیدوارم نبینم کسی ازاینا بخره!که اگه ببینم وای به حالش!  ;)
آدم دوچرخه بگیره اونوقت رکابش رو باتری بزنه براش!!!خیلی سختته موتور بخر و خلاص!


دوستان دوچرخه چیزی نیست که بشه از یه Style خاصش برای سبک های دیگه هم استفاده کرد.
پس تکلیف خودتون رو مشخص کنید.یک بار برای همیشه.ببینید واقعأ آدم کدوم رشته هستید.

شاید کراس رو بتونید یه استفاده ی عام تر ازش بکنید اما اگه مدت استفاده تون زیاد باشه این فقط و فقط انرژی شماست که تلف می شه.دوچرخه یه وسیله ی فوق العاده بهینه است اما اگه به جا استفاده بشه.

مثلأ خیلیها که اصلأ عاشق مسافرت با دوچرخه هستن میان و کراس میخرن که تفاوت قیمتی هم ندارن!
یا اینکه طرف عشق حرکت زدنه بازم میاد کراس میخره!
ای بابا!والا همه جور دوچرخه رو نمایندگی ها وارد میکنن با قیمت های متنوع!

من وظیفه ی خودم دونستم که انواع Style های دوچرخه و مورد استفاده ی هر کدوم رو بگم.
باشد که دوستان از سواری لذت برند، انرژی از دست نداده، هیچ، با هر رکاب از این وسیله ی شگفت انگیز ساخته ی ذهن بزرگ انسان انرژی بگیرند و به دیگران هم انرژی بدهند.

بلکه چهار نفر دیگه هم شما رو ببینند و یه تکونی به خودشون بدن و اگه دوچرخه ی کهنه ای چیزی تو خونه دارند به جای اینکه به قیمت 5000 تومن بدن به نون خشکی، دستی به سر و روش بیارن و لذتش رو ببرن.(و البته بعدأ دوچرخه رو ارتقا بدن!)

با سپاس.


برچسب‌ها: انواع دوچرخه, انتخاب دوچرخه, سبک های دوچرخه
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1390/03/19ساعت 0:59 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

 در وبلاگ "دوچرخه سواری" آقای امیر یکتا به مطلب جالبی برخوردم که عینأ نقل میکنم:

بسياري از  دوستان دوچرخه سوار و طبيعت گرد حتما مورد عنايت سگ هاي گله و روستايي قرار گرفته اند و بعضي مواقع  همين موضوع ممكن است باعث دردسر و خطر هم بشود. ديروز كه در خيابان فردوسي از جلوي مغازه هاي فروش لوازم شكار و طبيعگردي مي گذشتم، به دستگاه دور كننده سگ برخوردم! آرزويش را داشتم ولي نمي دانستم همچين دستگاهي وجود دارد.

موج التراسونیکی که از این دستگاه متصاعد می شود تا 20 متر می رسد اما دامنه مؤثر آن 7 تا 10 متر است. سگ ها بعد از شنیدن این موج احساس ناراحتی می کنند و از تعقیب شما منصرف می شوند. زمانیکه سگ به شما نزدیک شد، بلندگوی آن را به طرف سگ نگه دارید و دکمه ضد سگ را فشرده نگه دارید. موج التراسونیک توسط سگ شنیده می شود همانطور که ما صداها را می شنویم ولی این موج توسط گوش انسان قابل شنیدن نیست. بنابراین این وسیله ایمن است و هیچ آسیبی به انسان نمی رساند. دستگاهي كه من در اين مغازه ديدم امريكايي بود به قيمت 85000 تومان!

به نقل از:  http://2charkhesavari.blogfa.com


برچسب‌ها: آمادگی در برابر حوادث کوهستان, تجهیزات دوچرخه سواری, ایمنی, مسیر دوچرخه سواری
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/12/19ساعت 0:2 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

به گزارش ایسنا ، آیت الله محمدعزالدین الحسینی الزنجانی یکی از مراجع تقلید در پاسخ به استفتائی درباره موتورسواری بانوان گفت :

"موتورسواری و نیز دوچرخه سواری و اسب سواری بانوان با حفظ حجاب شرعی مانعی ندارد ".
این پاسخ در رابطه با سئوالی در مورد پخش فیلمی از سیمای جمهوری اسلامی که در آن بازیگر زن  موتورسواری می کند داده شده است . لازم به ذکر است چندی پیش نیز رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی بدلیل مشکلات و موانع موجود بر سر راه دوچرخه سواری بانوان ، از استعلام از مراجع ذیصلاح راجع به این مسأله خبر داده بود که به نظر میرسد با این استفتائیه شاید بخشی ازموانع دوچرخه سواری بانوان از پیش رو برداشته شود و بانوان علاقمند بتوانند به ورزش دلخواه خود بپردازند .

مستدعی است دوستان دوچرخه سوار در راستای گسترش فرهنگ دوچرخه سواری ، نسبت به اطلاع رسانی این خبر در تریبون های در اختیار خود اقدام مقتضی نمایند .
برچسب‌ها: دوچرخه سواری بانوان, دوچرخه سواری
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/10/22ساعت 3:42 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

قابل توجه دوستان دوچرخه سواری که قصد فروش یا خرید دوچرخه دارند

قسمت " فـروشـگاه دوچـرخـه " در وبلاگ گشایش یافت

خرید و فروش آنلاین دوچرخه ها با آگهی کردن دوچرخه تان

دارندگان انواع دوچرخه ها و دوستان دوچرخه سواری که تمایل به فروش دوچرخه (های) حرفه ای دست دوم یا نو خود دارند،می توانند آگهی خود را در این وبلاگ به صورت رایگان درج کنند.

شامل انواع :

-کراس کانتری، فری راید، دانهیل
-مسابقه ای، جاده، توریستی
-تریال، BMX
-دوچرخه های Hybrid و یا دوچرخه های شهری و Life Style

(دوچرخه های متفرقه و غیر حرفه ای که حداقل استاندارد های فنی و ایمنی را ندارند و در کلاس های فوق رده بندی نمی شوند پذیرفته نیستند.)

فقط باید :

+مشخصات فنی و ریز مشروح تمامی اجزا و قطعات مهم و همچنین برند و سال ساخت دوچرخه تان،
+یک(1) عکس که به وضوح کل دوچرخه را نشان دهد،
+یک(1) شماره تماس (جهت تماس مستقیم خریدار با شما)،
+قیمت دوچرخه بر حسب تومان (که حتمأ سعی کنید قیمتی که اعلام می کنید منطقی بوده و نیز قیمت تخفیف خورده و نهایی باشد تا جایی برای چانه زدن های بی مورد نمانده و باعث نارضایتی و هدر رفتن وقت و با ارزش دوطرف نشود)؛

موارد بالا را در قسمت نظرات همین پست وارد کنید تا در اسرع وقت به عنوان یک پست مستقل ذخیره گشته و در بخش فروشگاه دوچرخه برای خریداران به نمایش درآید.

برای دیدن یک نمونه آگهی که در آن مشخصات به طور کامل و دقیق آمده است برروی لینک زیر کلیک کنید.

http://mahidarham.blogfa.com/post-35.aspx

در صورت تمایل به خرید هم می توانید در همین بخش در میان دوچرخه هایی که به مرور توسط سایر دوستان برای فروش گذاشته می شود با تماس مستقیم با فروشنده به خرید بپردازید.

امید که گامی باشد جهت رفاه دوچرخه سواران و گسترش دوچرخه سواری.
برچسب‌ها: دوچرخه کوهستان, دوچرخه سواری, انواع دوچرخه, انتخاب دوچرخه, سبک های دوچرخه
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/10/12ساعت 4:3 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

به نقل از سایت فدراسیون دوچرخه سواری:نخستین گردهمایی سراسری گروه های دوچرخه سواری کشور، زیر نظر فدراسیون دوچرخه سواری و با همکاری انجمن دوچرخه سواری پروانه سبز برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری:

فدراسیون دوچرخه سواری در نظر دارد با همکاری انجمن دوچرخه سواری پروانه سبز برنامه های ویژه ای را تحت عنوان "طرح جامع توسعه دوچرخه سواری کشور" به اجرا درآورد. ازاین رو از کلیه گروه های دوچرخه سواری و دوچرخه سواران پیشرو و با سابقه کشور برای شرکت در گردهمایی و مشارکت در برنامه های آینده دعوت به عمل می آورد.


نحوه اقدام:

کلیه گروه های دوچرخه سواری اعم از: رسمی یا غیر رسمی، مسابقه و قهرمانی، طبیعتگردی، شهری، آزاد و مستقل، تحت پوشش سازمانها، نمایشی کار، ... و همچنین متخصصان و افراد با سابقه و صاحب نظر در سراسر کشور باید برای تکمیل فرمهای مربوط، تهیه و ارسال خلاصه گزارش فعالیتهای خود، ابتدا از طریق ارسال اطلاعات مورد نیاز زیر به شماره 5073621-0912 اقدام نموده و در صورت عدم دریافت پاسخ تا 48 ساعت، با همان شماره تماس حاصل فرمایند. گروه اجرایی متعاقبا براساس اطلاعات دریافتی با متقاضیان تماس حاصل خواهند نمود.
اطلاعات اولیه مورد نیاز:
1- نام گروه یا فرد 2- نام نماینده گروه 3- تاریخ شروع فعالیت 4- شماره تماس فعال( تلفن همراه، ثابت و نمابر)
5- یک نشانی کامل پستی 6- پایگاه و پست الکترونیک (Email-website) یا یک نشانی اینترنتی فعال 7- نام رشته دوچرخه سواری فعال درآن.

آخرین مهلت ارسال اطلاعات اولیه: از 14/9/89 به مدت یک ماه


نشانی دبیر خانه گردهمایی:
تهران- خیابان مفتح- ضلع جنوبی ورزشگاه شیرودی- خیابان ورزنده- پلاک 12- طبقه 4- کمیته آموزش فدراسیون دوچرخه سواری
تلفن: 44656387- 6 و 88326575
نمابر: 88844964 و 44656387
پست الکترونیکی:greenpapillon@gmail.com / info@cfi.ir
پایگاه الکترونیکی:www.cfi.ir
زمان تماس : فقط شنبه تا چهارشنبه ، ساعت 10تا 12 و 14 تا 16
از شرکتها و مراکز علاقمند به مشارکت و حمایت مالی دعوت می شود درخواست خود را به دبیر خانه ارسال یاتماس حاصل فرمایند.

به نقل از سایت فدراسیون دوچرخه سواری: http://www.cfi.ir/d.asp?id=26115


برچسب‌ها: دوچرخه سواری
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/09/24ساعت 8:13 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

خطوط مخصوص دوچرخه راهی مطمئن و مناسب برای کاهش خطر تصادف دوچرخه سواران با اتومبیل ها هستند، ولی آنها را نمی توان در هر جاده ای یافت. اوان گانت از انجمن طراحان صنعتی امریکا و الکس تی از شرکت آلتیتود در سامرویل ماساچوست، یک «خط ویژه نورانی» دوچرخه سواری قابل حمل طراحی کرده اند که به پشت دوچرخه بسته می شود. یک مولد نور لیزر، تصویر یک خط ویژه دوچرخه را روی جاده و پشت دوچرخه سوار می اندازد تا اتومبیل هایی که از پشت نزدیک می شوند آن را با خط ویژه دوچرخه اشتباه گرفته و از دوچرخه سوار دور شوند.این پروژه هنوز در فاز آزمایشی است و به تولید انبو نرسیده است.

به نقل از وبلاگ دوچرخه سواران خرم آباد : www.lorestanbike.blogfa.com

سایت شرکت سازنده : www.lightlanebike.com
برچسب‌ها: دوچرخه سواری, مسیر دوچرخه سواری, تجهیزات دوچرخه سواری, ایمنی
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/09/11ساعت 6:24 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

1) نمایندگی مریدا Merida:
شرکت پویا سایکل
نمایشگاه و فروشگاه: میدان توحید-خیابان ستارخان نرسیده به باقرخان-فروشگاه دوچرخه مریدا.
تلفن : 66429434 - 66429152 - 66428800
سایت : www.pouyacycle.com
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
2) نمایندگی جاینت Giant:
گروه کراس
سایت : www.cross-cycle.com
★★★ دفتر مرکزی :
تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان گاندی ، کوچه 3، پلاک 8
تلفن : 88675480(021)
فکس : 88773147(021)
★★★ نمایشگاه شماره 1:
گیشا - نبش خیابان پنجم - پلاک 23
تلفن:88273322
فکس : 882656639
★★★ نمایشگاه شماره 2:
خیابان شریعتی - بعد ازپل صدر - بالاتر از بولینگ عبدو - ساختمان سحر
 تلفکس : 22678041
★★★ نمایشگاه شماره 3:
میدان توحید - ستارخان - پلاک 297
تلفن: 66430171
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
3) فروشگاه جباری :
خیابان مالک الشتر - چهارراه قصرالدشت - پلاک 270
تلفن : 66868423
سایت : www.fdj.ir
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
4) نمایندگی اسکات SCOTT، ژیتان GITANE، رالی RALEIGH:
شرکت صبا دوچرخ
خیابان آفریقا – بالاتر از پل میرداماد – خیابان آناهیتا-پلاک 13
تلفن: 88780651
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
5) نمایندگی فوجی FUJI:
شرکت ارکید
★★★دفتر مرکزی :
تهران- بلوار میرداماد- ساختمان آرین- شماره 228- ورودی شرقی- طبقه9- واحد 35
تلفن:23027000-021
★★★فروشگاه میرداماد:
تهران- خیابان ولیعصر - بالاتر از میدان ونک -پلاک  2068
تلفن:40-88207139-021
★★★فروشگاه منیریه:
تهران - خیابان ولیعصر - بین فرهنگ و منیریه - پلاک 781
تلفن:55390303-021
★★★مدیر فروش وسرپرست نمایندگیها : محمود دهنوی
دفتر مرکزی:تهران-بلوارمیرداماد-شمس تبریزی جنوبی-خیابان غفاری شماره 12 طبقه 3جنوبی
تلفن: 31-22903930-021
تلفن مشاوره جهت خرید دوچرخه: 09123090130
سایت:orchid.ir و http://www.gashta.com/fuji/
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
6) نمایندگی ویوا VIVA:
میدان رازی - خیابان قلمستان - ساختمان مؤذن - پلاک 58 و60
تلفن : 55376020 - 55376061 - 55373736 - 55380141
فکس : 55482481
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
7) فروشگاه شهر ورزش :
خیابان مطهری - خیابان میرزای شیرازی - جنب بانک تجارت
تلفن : 88921920

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

8) نمایندگی ریدلی Ridley :

Gariveh SSK - Zafar Avenue 291
خیابان حافظ - بین جمهوری و امام خمینی- خیابان سرهنگ سخایی-کوچه ظفر.
تلفن: 02188782105
Email: nsanati@yahoo.com

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

9) تعمیرگاه و فروش قطعات دوچرخه کوهستان SABER MTB :

تهرانپارس-ایستگاه مترو فرهنگسرا-میدان اشراق-خ زهدی بالاتر از میدان والفجر-جنب کوچه امام جعفر صادق.
تلفن : 09123367053  -  021-77393345
سایت : saber-mtb.com
برچسب‌ها: دوچرخه سواری, دوچرخه کوهستان, انواع دوچرخه, انتخاب دوچرخه, سبک های دوچرخه, تجهیزات دوچرخه سواری
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1389/09/11ساعت 5:35 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

دوچرخه ‌سوار لهستانی Krystian Herba از روی پله‌های یک ساختمان مرتفع در اتریش، رکودشکنی کرد.

ساختمانی که این دوچرخه سوار با دو چرخه از تک تک پله‌های ان بالا رفت بلند‌ترین ساختمان در وین محسوب

می‌شود و 48 طبقه و 202 متر ارتفاع دارد.

و او این ارتفاع را تنها در زمان 18 دقیقه و 9 ثانیه طی کرد.


برچسب‌ها: دوچرخه سواری, سبک های دوچرخه, انواع دوچرخه
+ نوشته شده در  جمعه 1389/09/05ساعت 2:9 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

José Hermida produced his masterpiece, winning Mont-Sainte-Anne’s world championship race.

 

After the Spaniard had already won a world championship title in both the junior and in the under23 category respectively, he now accomplished this feat in the elite class as well. For many years Hermida has been part of the world’s elite, being Julien Absalon’s only true opponent at times, but he never pulled off the trick of becoming world champion – until Mont-Sainte-Anne’s historic race. «This is an epic day for me. To win in Mont-Sainte-Anne, one of mountain biking’s most traditional races, makes it even more beautyful», Hermida commented after the race.

All the experienced pro he is, he started the race on a moderate pace only to accelerate massively midway into it, dropping all of his opponents except for Czechia’s Jaroslav Kulhavy and South Africa’s Burry Stander. Reigning world champion Nino Schurter was forced to risk so much that he flatted twice, whereas Julien Absalon crashed repeatedly when trying to give chase.

Hermida was in control for the entire race, and in the last lap he created a wide enough gap to secure the win. Finally Hermida crossed the finish line with tears in his eyes. No one in the international world of sports resents the possibly most likeable mountain bike athlete of all times the world championship title, as Hermida is known to be a jokester and a key element for the good mood on the race courses and at the race venues.

Previously, Ralph Näf had led the Swiss team to the world championship title in the team relay race. In yesterday’s elite race, he started out in second, but then his stomach cramped up, forcing him to slow down a bit. Finishing in 14th, Moritz Milatz further added to the «Multivan Merida Biking Team»’s excellent performance. Jochen Käß and Rudi van Houts both were involved in a first-lap crash, having to abandon due to mechanicals just a few metres into the race.

In the women’s race, Gunn-Rita Dahle rode to a good 18th place finish, gradually working her way forward throughout the race. She had to start way back in 51st position, so she was fittingly pleased at the finish: «I’m happy with my result, but even more with the way the race went. On this course it’s very hard to move up by that many positions.»

In the end, Merida is the most successful bicycle manufacturer at the world championships. The Taiwanese highend brand totalled four gold medals (in the junior, the team relay and the men’s race respectively) and a bronze medal (team relay). No other brand comes close to this performance at 2010’s world championships.

Results World Championships 2010, men:
1. José Hermida (ESP), 1.52.26
2. Jaroslav Kulhavy (CZE), 1.52.55, +0.29
3. Burry Stander (RSA), 1.53.36, +1.10
4. Nino Schurter (SUI), 1.54.29, +2.03
5. Julien Absalon (FRA), 1.54.49, +2.23
6. Carlos Coloma (ESP), 1.55.09, +2.43
7. Liam Killeen (GBR), 1.55.17, +2.51
8. Geoff Kabush (CAN), 1.56.24, +3.58
9. Florian Vogel (SUI), 1.56.40, +4.14
10. Ivan Alvarez (ESP), 1.56.56, +4.30
11. Ralph Näf (SUI), 1.57.01, +4.35
14. Moritz Milatz (GER), 1.58.07, +5.41
DNF. Jochen Käß (GER), überrundet
DNF. Rudi van Houts (NED), überrundet

Results World Championships 2010, women:
1. Maja Wloszcowksa (POL), 1.48.21
2. Irina Kalentieva (RUS), 1.49.09, +0.48
3. Willow Koerber (USA), 1.49.13, +0.52
4. Catharine Pendrel (CAN), 1.49.15, +0.54
5. Elisabeth Osl (AUT), 1.50.21, +2.00
18. Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR), 1.55.39, +7.18

 


برچسب‌ها: دوچرخه سواری, دوچرخه کوهستان
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1389/09/03ساعت 2:44 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

استعلام پلیس برای دوچرخه سواری بانوان:

ايرنا:رييس پليس امنيت اخلاقي نيروي انتظامي گفت: تعدادي از افرادي كه در يكي از شهر هاي غربي كشور قصد داشتند اقدام به عضو گيري براي گروه شيطان پرستي كنند دستگير شدند.


سرتيپ دوم پاسدار 'احمدرضا روزبهاني ' افزود: در محل تجمع افراد دستگير شده تعداد زيادي ادوات، علايم و نشانه هايي كشف شد كه به گمان پليس با هدف عضوگيري در گروه هاي شيطان پرستي بوده است .

وي ادامه داد : ‌پليس تمامي موارد را در اين زمينه رصد كرده و به محض برخورد با پوشش ها و آرايش هاي خاص كه با هدف عضوگيري براي گروههاي شيطان پرستي و خارج از مساله مد گرايي باشد، برخورد مي كند .

*براي دوچرخه سواري زنان استعلام كرده ايم

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: در مورد دوچرخه سواري زنان از مراجع ذيصلاح استعلام كرده ايم و تا زمان پاسخ به استعلام با افرادي كه خارج از عرف اسلامي و پوشش نامناسب اقدام به دوچرخه سواري كنند برخورد صورت مي گيرد.

روزبهاني خاطر نشان كرد: نفس دوچرخه سواري را از مراجعي چون قوه قضاييه استعلام كرده ايم كه به محض دريافت پاسخ اطلاع رساني خواهيم كرد .

*پليس موبايل نداريم

روزبهاني با تاكيد بر اينكه پليس موبايل نداريم ،افزود :‌پليس در ايران تحت نظارت ناجا بوده كه در نتيجه در ناجا ‌پليسي با عنوان پليس موبايل نداريم .

وي ادامه داد: اينگونه نيست كه در شهري پليس موبايل داشته باشيم و در شهر ديگري اين چنين پليسي وجود نداشته باشد.

*پليس در رابطه با اعتياد جوانان به اينترنت احساس خطر مي كند

رييس پليس امنيت اخلاقي نيروي انتظامي با تاكيد بر آگاه سازي جوانان نسبت به مضرات سو استفاده از رايانه ها گفت: اعتياد به اينترنت و رايانه ها موجب افت تحصيلي ،دوري از جامعه و خانواده شده است كه در اين رابطه پليس احساس خطر جدي مي كند . 


در همین ارتباط، فرمانده انتظامی استان اصفهان هم پیش تر گفته بود :

"دوچرخه‌سواری بانوان، ورق بازی در پارک‌ها، والیبال بازی و اسکیت بانوان و آواز خوانی در کنار پل خواجو را از جرم‌های آشکار اصفهان دانست و افزود: «پلیس به شدت با متخلفان برخورد خواهد کرد.»."


برچسب‌ها: دوچرخه سواری بانوان, دوچرخه سواری
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/08/30ساعت 1:12 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

سومین مدال برنز کاروان ایران در بازیهای آسیایی گوانگجو را اعضای تیم اسپیرینت بدست آوردند.

علی ورپشتی ، فرشاد فارسی نژادیان و محمود پراش که تیم سه نفره دوچرخه سواری سرعت ایران را تشکیل می دادند با رکورد 44.6 بالاتر از تیم ملی مالزی و پایین تر از تیم های ملی چین و ژاپن به سومین مدال برنز ایران رسیدند.

دوچرخه سواران اسپرینت ایران برای اولین بار در تاریخ بازی‌های آسیایی بود که موفق به کسب مدال برنز شدند.

در رشته 4 کیلومتر استقامت پیست هم دو دوچرخه سوار ایرانی با هم رقابت کردند که در این مسابقه حقی توانست با رکوردی بهتر از زرگری پور به مرحله بعدی راه پیدا کند.


برچسب‌ها: دوچرخه سواری
+ نوشته شده در  دوشنبه 1389/08/24ساعت 2:39 PM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

درحال جستجو میان وبلاگهای کوهنوردی،به وبلاگ ارزشمند "کوهنوردی مریوان" به قلم "زانیار" برخوردم.

مطالب جالب و عکسهای فوق العاده زیبایی راجع به کوهنوردی در کردستان دارد.

ضمن تشکر از زانیار عزیز ،به همه ی دوستان بازدید از این وبلاگ را پیشنهاد میکنم.


*** لینک صفحه اصلی وبلاگ (کوهنوردی مریوان)+پست گزارش دوچرخه سواری در هورامان

*** لینک "عکس های"   230 کیلومتر دوچرخه سواری در هورامانات

عکس ها از mkouh.blogfa.com


برچسب‌ها: مسیر دوچرخه سواری, دوچرخه سواری, دوچرخه کوهستان, کوهنوردان کردستان
+ نوشته شده در  شنبه 1389/08/15ساعت 1:6 AM  توسط گروه ”دوچـرخـه ی کـوهسـتان“ آبـیـدر-نیما  | 

مطالب قدیمی‌تر